Aktivity v Domčeku – našom farskom pastoračnom centre chceme rozšíriť o možnosť usporiadať v určitých intervaloch v nedeľu popoludní (napr. raz mesiačne / 2 mesiace) diskusie na rôzne témy ( s výnimkou politiky): viera, Cirkev, Sväté písmo, história, kultúra, veda, umenie, etické otázky, filozofia a pod. Cieľom týchto besied bude rásť v našej kresťansko-katolíckej viere, v duchovnom i ľudskom poznaní, prežívať radosť z otvoreného a slobodného myslenia a priateľského dialógu, nebáť sa kultivovaným spôsobom vyjadrovať aj k spoločensky tabuizovaným témam, ale nenechať sa ani strhnúť do neproduktívnych konfrontácií, mať v sebe  vybudovanú pokornú úctu k pravde, a zároveň nezostať v izolácii  v akejkoľvek podobe osobného, sociálneho alebo myšlienkového geta alebo bubliny. Ak vás zaujímajú určité (aj veľmi konkrétne) témy a viete nám odporučiť hosťa  – odborníka v danej oblasti (veľmi radi uprednostníme aj našich farníkov, máme tu nadaných a vzdelaných ľudí), poprosíme vás, aby ste si dotazník s návrhmi vyzdvihli pri Kat. novinách a následne nám vaše podnety tam aj odovzdali do označenej krabičky alebo na mail: bernolakovo@fara.sk.

Farské besedy