Prečítajte si informácie a organizačné pokyny ku kňazskej vysviacke a primičnej svätej omši:

Kňazská vysviacka:
Bude sa konať: 12.6.2021 o 9:30 hod. v Dóme sv. Martina
Maximálny počet osôb na 1 svätenca je 50.
V prípade záujmu farníkov o účasť na kňazskej vysviacke farníci nech kontaktujú p. Vrankovú na telefónnom čísle: 0903 405 845.

Primičná svätá omša:
Bude slávená 13.6.2021 o 10:30 hod. vo vonkajšom areáli nášho farského kostola, taktiež bude možné svätú omšu sledovať aj v priestoroch kostola.
Pokiaľ je možné farníci nech si prinesú skladacie stoličky na svätú omšu.
Po svätej omši bude požehnanie jedla a po jeho požehnaní bude spoločný obed vo forme švédských stolov. Pozvaní sú všetci farníci prítomní na svätej omši!!!
Po spoločnom obede bude možne získať osobné novokňazské požehnanie.(prosíme veriacich, aby primicianta na osobné požehnanie oslovili až po spoločnom jedle!!!)

Možnosť parkovania bude v priestoroch parkoviska poľnohospodárskej školy v čase 8:00 – 20:00 hod. (viď mapka na konci článku). Prosíme farníkov, aby využili toto parkovisko podľa pokynov organizátorov a obecnej polície a neparkovali pri kostole ani v priľahlých uliciach!!!

Pokyny pre kňazov:

• parkovanie možné na parkovisku pri kostole
  • priniesť so sebou albu a bielu štólu
  • obliekanie sa do liturgických šiat v sakristii kostola, odkiaľ sa pôjde na začiatku sv. omše v sprievode k pódiu pri vstupe do areálu kostola
  • pre istotu mať poruke aj dáždnik
Mapa parkovania
Informácie ku kňazskej vysviacke a primičnej svätej omši